Kam na výlet

Okolí penzionu

vybizí v letním období k pěším túrám na Králický Sněžník, do Orlických hor nebo Rychlebských hor. Okolní lesy jsou vhodné k houbaření či sběru lesních plodů. Terén je vhodný k provozování cykloturistiky.V zimním období lze kolo nahradit běžkami nebo navštívit lyžařské areály na Dolní Moravě, Červené Vodě, Starém Městě pod Sněžníkem nebo polská střediska na severní straně Králického Sněžníku s několika desítkami plně vybavených sjezdových tratí.

Prudký potok - kaskády

Prudký potok pramení v údolí mezi horami Podbělka, Sušina a Tetřeví hora v pohoří Králický Sněžník a vytéká z mokřin pod horou Sušinou a ústí do Krupé.
Na horním toku vytváří četné přírodní kaskády a menší vodopády. Voda Prudkého potoka je zde tak prokysličená, že je úplně bílá a vypadá jako klikatící se sněhová lavina. Délka toku je přibližně 9 km a tvoří překrásnou přírodní scenérii.
Výchozí místo do kaňonu Prudkého potoka je z obce Vysoké Žibřidovice. Cesta však není doporučována za deštivého počasí.

Svatá Trojice

Lesní kaple Svatá Trojice z roku 1898 stojí na východním úbočí vrchu Jeřábu na křižovatce turistických cest nedaleko silnice z Podlesí do Bílé Vody. V jejím okolí vyvěrají radioaktivní prameny, například pramen Haltmarka nebo Rudolf.

Stříbrnice

Horská ves Stříbnice je poslední dostupnou obcí pod Kralickým Sněžníkem.
Poprvé byla připomínaná roku 1325. V minulosti byla známá dolováním stříbra a rýžováním zlata. Stříbrnice jsou výchozím místem pro pěší turistiku a cykloturistiku. V zimě tady jsou ideální podmínky pro vyznavače zimních sportů. Lyžařské svahy jsou na úbočích pohoří Kralický Sněžník. Jsou tady 4 vleky ve dvou částech areálu. Celková délka sjezdovek je 1100 m, celkové převýšení dosahuje 220 m. Areál je vhodný jak pro rodiny s malými dětmi, tak zkušenější lyžaře i vyznavače snowboardingu.

Rozhledna Lázek

Lázek (714 m) je nejvyšším vrchem Zábřežské vrchoviny. Nachází se tady stejnojmenná rozhledna s Reichlovou chatou.
Rozhledna je dvacetimetrová a na vyhlídkovou plošinu vede 87 schodů. Z rozhledny je výhled na Orlické hory, hřeben Hrubého Jeseníku, Lanškrounsko, Českotřebovsko, Rychnovský vrch a za dobré viditelnosti Svatý Kopeček u Olomouce.
K rozhledně vede z Lanškrouna zelená turistická značka nebo asfaltová cesta pro auta.

Rozhledna Klepý

Hora Klepý (1 145 m) leží na česko-polské hranici. Jedná se geograficky o jedno z nejzajímavějších míst našeho státu. Velice trefný je polský název hory - Trójmorski Wierch. Na vrcholu byla z programu Euroregionu Glacensis postavena polskou obcí Medzilesie dřevěná věž vysoká 28 m, která slouží nejen jako vyhlídková, ale měla by též plnit funkci protipožární. K této rozhledně vede hraniční stezka přes Jelení vrch přímo z Heřmanic

Kunčická hora

Nezalesněný vrchol (943 m.n.m.) nedaleko obce Kunčice v oblasti Staroměstska. Z vrcholu hory jsou zajímavé výhledy, především na oblast hlavního hřebene Hrubého Jeseníku s Pradědem a na masív Králického Sněžníku.

Nový Hrad

Zřícenina gotického hradu Nový Hrad se nachází na kraji Krčského lesa v romantickém území v okolí řeky Moravy.
První zpráva o Novém Hradu je z roku 1417, postupným rozšiřováním se stal mohutným komplexem, jedním z největších na Moravě. Od roku 1469 je hrad opuštěný.
K hradu vede dobře značená turistická cesta.

Acrobat PARK Štíty

Acrobat Park je unikátní sportovní centrum, které v roce 2002 vystavěl olympijský vítěz Aleš Valenta. Tento multifunkční areál je především určen pro širokou sportovní veřejnost, ale splňuje i podmínky pro profesionální sportovce.
V letních měsících Vám nabízíme maximální sportovní vyžití v extrémní zóně Acrobat Parku. Najdete zde skokanské rampy, určené jak pro začátečníky, tak i profesionály, raily a skokanskou věž. Vše s bezpečným dopadem do vody. Vodní hladina je změkčována speciálním Air systémem, aby i nepodařený dopad nebolel. Pod vedením profíků si okusíte profesionální trampolíny. Na speciální tréninkové plošině Vám přiblížíme letní jízdu na lyžích a snowboardu. Kompletně zařízená půjčovna potřebného vybavení je Vám k dispozici...

Velké Losiny

S obcí Velké Losiny je pevně spjata bohatá historie a velké množství historických památek a zajímavostí. Obec patří k nejstarším v šumperském okrese a její vznik se datuje rokem 1351, kdy zdejší fara připadla k litomyšlskému biskupství. Dějiny obce jsou dlouhodobě spojeny s rodem Žerotínů, kterým od druhé poloviny 15. století patřila obec nejprve jako zástava, ale od r. 1507 již jako pevná součást jejich majetku. Od tohoto období do současnosti vyrostly v obci její nejvýznamnější historické dominanty, mezi které patří zámek, ruční papírna, farní kostel, církevní a světské stavby a lázně. Termální lázně Velké Losiny patří mezi nejstarší a nejznámější moravské lázně s dlouholetou tradicí. Svůj věhlas získaly jak pro léčebné výsledky a jedinečné sirné termální prameny, tak pro svou příjemnou polohu v podhůří Hrubého Jeseníku. Příroda dala Velkým Losinám do vínku léčivé termální prameny, které mají blahodárné účinky na pohybový aparát a nervovou soustavu. Jejich teplota se pohybuje okolo 36°C.

Dlouhé Stráně a areál Kouty

Dlouhé stráně jsou unikátní stavbou nejen v národním ale dokonce celoevropském měřítku. Jedná se o přečerpávací vodní elektrárnu o výkonu 650 MW (dvě turbíny po 325 MW), jejíž stavba probíhala téměř 20 let. Návštěva přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně se již několik let drží v první desítce hitparády nejnavštěvovanějších turistických cílů nejen v rámci Jesenicka a Olomouckého kraje, ale i České republiky.

Koutecký areál je zárukou zážitku, kde se edukativní část exkurze s nahlédnutím do útrob dolní části elektrárny snoubí s horskou galerií masívu Hrubého Jeseníku v oblasti horní nádrže elektrárny. Přidanou hodnotou jsou celosezonní půjčovny inlinových bruslí, kol a koloběžek pro aktivní vyžití v horském prostředí. 

Rychlý kontakt

Ing. Jiří Gross

Telefon
+420 608 866 128

E-mail
gross.jirka@seznam.cz

Kde nás najdete

Heřmanice 59, Králíky