Střediska zimních sportů

Ski areál Větrný vrch

Areál se nachází v obci Dolní Morava, 8 km od Králíků. Pod areálem se nachází bezplatné parkoviště. Areál sestává ze dvou modrých sjezdovek, které jsou pečlivě upravovány a v případě nutnosti je jedna sjezdovka také zasněžována.

Resort Dolní Morava

Tento areál se dá nazvat  střediskem zimních sportů. Je to největší středisko zimních sportů v pardubickém kraji, ale stále více si je oblíbili návštěvníci z Olomouce a z Brna. Bezplatné parkováníSkiareál nabízí dvě 4 sedačkové lanovky a pro malé návštěvníky dětský ráj s pohyblivým pásem, kolotočem a 2,5 km dlouhou sáňkařskou dráhou.

Lyžařský vlek v Šanově

Lyžařský vlek v Šanově se nachází ve stejnojmenné obci na silnici z Králík do Červené Vody. Součástí areálu jsou 3 vleky, z nichž 2 jsou dětské. Sjezdovka nabízí večerní lyžování a v případě nepříznivých sněhových podmínek také technické zasněžování.

Ski Areál Kraličák

Nový Skiareál Kraličák je moderní zimní středisko, zasazené v nádherné krajině pohoří Kralického Sněžníku s 10 sjezdovkami pro všechny výkonnostní kategorie lyžařů v celkové délce 7,6 km. Provozuje jednu dvousedačkovou lanovku a 6 lyžařských vleků. V areálu můžete využívat bezdotykové turnikety, kdy skipas platí na všechny vleky ve ski areálu. Mnozí určitě ocení možnost vyjet vlekem téměř na hřeben a napojit se na Jesenickou magistrálu. Její celková délka je přes 150 km s mnoha odbočkami a variantami cesty a nově propojenou se střediskem Dolní Morava.

Skipark Červená Voda

Nově vybudovaný lyžařský areál se nachází v obci Červená Voda, areál klientovi od sezóny 2010 poskytuje zázemí evropské úrovně. Nabízí sjezdovou trať o délce 2000 m. Na dojezdu červené sjezdovky vznikla rychloobslužná restaurace s kapacitou 140 lidí.

Skiareál Čenkovice

Skiareál Čenkovice  byl donedávna  největším lyžařským centrem Pardubického kraje. Nabízí 4450 m pravidelně upravovaných sjezdových tratí různých obtížností vybavených systémem technického zasněžování. V nabídce služeb nechybí ani noční lyžování a snowpark pro příznivce snowboardingu.

Czarna Góra Ski Areal

Nedaleko českých hranic v dosahu městečka Bystrzyca Klodzka se nachází Czarna Góra Ski Areal. Návštěvníkům nabízí 12 sjezdových tratí všech obtížností o celkové délce 9 km. Na své si přijdou i snowboardisté, pro které je připraven snowpark. Areál nabízí také večerní lyžování na osvětlených udržovaných svazích. Samozřejmostí je dostatek parkovacích míst, půjčovny lyžařského vybavení, lyžařská škola, občerstvení i bankomat. Milovníci běžeckého lyžování ocení množství kilometrů udržovaných běžeckých stop.

Přehled sjezdových tratí, lanovek a vleků

  • A - černá, délka 1 600 m
  • B FIS - červená, délka 1 680 m
  • C FIS - červená, délka 1 200 m
  • D - červená, délka 1 220 m
  • E - červená, délka 1 050 m
  • F FIS - červená, délka 1 020 m

Lyžařská běžecká oblast Buková hora – Suchý vrch

Lyžařská běžecká oblast Buková hora - Suchý vrch provozuje dle sněhových podmínek mezi 50 až 80 km lyžařských stop v území nejjižnější části Orlických hor. Součástí produktu je i provoz objektu informačního a sociálního zázemí na Červenovodském sedle, které je jedním z hlavních nástupních míst do lyžařských stop. Dalšími nástupními místy jsou především Suchý vrch.

Červenohorské sedlo

Leží asi šest km severně od obce Kouty nad  Desnou. Areál Červenohorské sedlo je významným střediskem sjezdového lyžování. Je zde celkem sedm vleků a čtyři sjezdovky. Z Červenohorského sedla vede upravovaná běžecká trasa na Praděd – přes Petrovku a chatu Švýcárnu. Druhá běžecká trasa vede k bývalé chatě Vřesová studánka, odkud lze již bez upravené stopy pokračovat přes Červenou horu na Keprník a Šerák. 

Polský Zieleniec

22 lyžařských vleků s překrásnou architekturu ve stylu alpské ho střediska.

Rychlý kontakt

Ing. Jiří Gross

Telefon
+420 608 866 128

E-mail
gross.jirka@seznam.cz

Kde nás najdete

Heřmanice 59, Králíky